Projekt „ATS2020“

Naša škola sudjeluje u važnom međunarodnom projektu „Vrednovanje generičkih kompetencija 2020“ skraćeno nazvanom „ATS2020“ koji se provodi u okviru programa  Erasmus+.

Projektom se u 11 europskih zemalja istražuje koje vještine učenicu stječu u školi, između ostalih procjenjuju se vještine komuniciranja, suradnje, organizacije učenja kao i vještine korištenja računala i drugih digitalnih uređaja.

Učenici 5.a i 5.b razreda sudjeluju u navedenom projektu te su u ponedjeljak i utorak 12. i 13. prosinca prisustvovali uvodnome testiranju. Pitanja su se učenicima vrlo svidjela, nisu bila vezana uz školsko gradivo, već su u njima bile opisane razne životne situacije u kojima su se provjeravale navedene vještine.