Obavijest za roditelje

Dentalna putovnica

Poštovani roditelji,

u sklopu Nacionalnog programa za preventivu i zaštitu oralnog zdravlja Ministarstva zdravstva RH provode se preventivni pregledi doktora dentalne medicine za učenike i učenice 6. razreda osnovne škole.

Redoviti pregledi kod doktora dentalne medicine, svakodnevno četkanje zubi i izbjegavanje prekomjernog uzimanja slatkiša i gaziranih pića najvažnije je za očuvanje zdravlja zubi.

Vaše će dijete dobiti od školskog liječnika ili u školi obrazac „Zubna putovnica“. Molimo Vas da svoje dijete odvedete na pregled doktoru dentalne medicine prilikom kojeg će doktor ispuniti obrazac „Zubna putovnica“. Tijekom pregleda će se utvrditi koliko zdravih, odnosno nezdravih zubi ima Vaše dijete, napravit će se jedan preventivni postupak, ukoliko je moguće započet će se s popravkom zubi te dati termin za sljedeći posjet.

Ispunjen obrazac dijete vraća školskom liječniku.

* Više informacija možete pronaći na web stranici Hrvatskog zavod za javno zdravstvo www.hzjz.hr te na samom obrascu Zubna putovnica.

Naša školska liječnica je doktorica Marica Gredičak, radi u ambulanti za školsku medicinu u Domu zdravlja Oroslavje, a broj telefona je 091-73-888-63.