Obavijest

Obavijest je preuzeta s portala skole.hr.  Molimo naše osmaše da pozorno prate obavijesti i pridržavaju se zadanih rokova propisanih Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./2020.

Sretno svima!

Početak prijava obrazovnih programa u ljetnome roku

Kao što je propisano Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./2020., u srijedu 26. lipnja 2019. godine  započinju prijave obrazovnih programa u sustavu NISpuSŠ. Prijave obrazovnih programa započet će u 12 sati, a ogledne će ljestvice poretka biti vidljive od 22 sata istoga dana.

Obrazovne programe će se moći prijaviti do srijede 10. srpnja 2019. godine, uz iznimku onih obrazovnih programa koji zahtijevaju dodatne provjere, a koji će se moći prijavljivati do nedjelje 30. lipnja 2019. Konačne ljestvice poretka za sve programe, pa i one s ranijim rokom prijave, bit će generirane u subotu 13. srpnja 2019. godine. Svi kandidati koji žele prijaviti obrazovne programe i upisati se u ljetnome roku, moraju ih prijaviti u gore navedenim rokovima te poštovati i ostale rokove navedene u publikaciji. Cijeli je postupak prijava detaljno opisan u publikaciji „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2019./2020. – Idemo u srednju!“ i upućuju se svi kandidati da dobro prouče sam postupak.

Naglašava se svim kandidatima da listu prioriteta treba pažljivo pripremiti tako da se na vrh liste postavi obrazovni program koji se najviše želi upisati, a zatim i ostali, željenim redoslijedom. Sukladno tome, kandidat će se optimalno rasporediti na obrazovni program koji mu je najviši na listi prioriteta, a za koji se, prema ostvarenim bodovima, nalazi u sklopu upisne kvote.

Posebnu je pozornost potrebno obratiti pri prijavljivanju paralelnih umjetničkih programa na način kako je opisano u publikaciji „Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2019./2020. – Idemo u srednju! – Učenici koji upisuju umjetničke programe i odjele za sportaše“.

Napominje se da je objavljen već održani informativni webinar za učenike dostupan na sljedećem linku: https://meduza.carnet.hr/index.php/media/watch/13398.