Naši učenici na likovno-literarnom natječaju s temom „Gajica“

U povodu obilježavanja 175. godišnjice osnutka Matice hrvatske, knjižnica i čitaonica u Mariji Bistrici objavila je likovno-literarni natječaj „Mala ilirska škola Ivan Krizmanić“. Ovogodišnja  je tema bila „Gajica“.

U subotu 14. listopada 2017. u kinodvorani u Mariji Bistrici održano je svečano otvorenje „Male ilirske škole“.

Zbor Osnovne glazbene škole Marija Bistrica te dva gitaristička dua iste škole svojim su pjesmama otvorili svečanost.

U dodjeli nagrada za likovne radove s motivom Gajeve slovarice učenica OŠ Donja Stubica Ivana Žukina iz 6.a, s mentoricom Janom Đurđević, pohvaljena je za svoj rad More te je dobila diplomu i ružu.

Nakon razgledavanja izložbe dvadesetak najboljih radova među kojima su se, osim Ivaninog, našli i radovi učenica naše škole Paule Pišković, 6.b te Julije Jagarčec, 7.a, nagrađeni učenici krenuli su u  razgledavanje muzeja naše županije.

Od učenika donjostubičke škole natjecali su se još i Dora Kučko te Karlo Tkalčević.

Čestitke svima!

Vaš novinar: Gabrijel Kučko, 6.a