21.izložba „Zagorje, trnac starih sorata voća“

U Donjoj Stubici  u Domu kulture 6.10.2017.otvorena je 21. izložba „Zagorje, trnac starih sorata voća“.

Organizator izložbe je udruga Stubička baština. Našu školu predstavila je Etnografska grupa „Škrinjica“.

Članovi su marljivo cijeli tjedan, uz svesrdnu pomoć svojih obitelji, prikupljali jabuke.

U petak, uoči otvorenja , obukli su nošnje te se našli kod stare jabuke koju je oštetio vjetar.  Upravo je ta jabuka dobila priliku ispričati priču kako su se nekad brale jabuke.

U priči su, uz djecu,  glavni likovi bili djed Nikola i baka Zlatica koji su pokazivali kako se jabuke obiru obiračem te spremaju na slamu u pelnicu (podrum) kako bi što dulje očuvale svoju svježinu. Prosudbena komisija ocijenila je našu priču, kao i postav , izvrsnim te smo dobili nagradu za najbolje obrađenu temu izložbe. Našem veselju nije bilo kraja!

Kako je to izgledalo, pogledajte u fotogaleriji!

„Škrinjica“