Osvrt na posjet Zagrebu

U utorak 3.10.2017. godine učenici četvrtih razreda posjetili su Zagreb.

Krenuli smo u 7:30 sati  ispred škole. U autobusu je bilo vrlo veselo.

Prvo smo posjetili Trg bana Josipa Jelačića, zatim Markov trg i Hrvatski sabor. Saznali smo mnoge zanimljivosti o Hrvatskom saboru. Posjetili smo i Muzej grada Zagreba i zagrebačku katedralu. Prošli smo i tržnicom Dolac,  koja je u ovo vrijeme godine bogata različitim proizvodima. Uživali smo u lijepom vremenu i bogatstvu boja na tržnici.

Slijedio je posjet Zoološkom vrtu grada Zagreba. Vidjeli smo različite vrste životinja, ali nam je posjet malo pokvarila kiša. Bili smo spremni na to pa su se u našim ruksacima našli i kišobrani koji su nas zaštitili od kiše.

Unatoč kiši nama je bilo odlično. O Zagrebu smo puno toga znali, a poslije ovoga posjeta znamo još više. Bilo nam je poučno i zabavno.

Ria Lešković i Josip Milički  4.a razred

Mali novinari