14. Trijenale zagorskog suvenira u Muzeju seljačkih buna

U subotu 8. srpnja u Muzeju seljačkih buna bilo je otvorenje tradicionalnoga 14. Trijenala zagorskog suvenira. Glavna tema ovoga trijenala bila je Jezik kao simbol identiteta.

Odlučili smo sudjelovati s našim Malim rječnikom kajkavskoga govora stubičkoga kraja. Rječnik smo upotpunili bookmarkerima koje su izradili učenici 3.b razreda pod mentorstvom njihove učiteljice Jasminke Repar.

Naš trud bio je prepoznat i Rječnik je dobio 2. nagradu na Trijenalima.

Urednica Rječnika Danica Pelko i učiteljica Jasminka Repar  u subotu su bile na spomenutoj svečanosti te preuzele nagradu koju im je predala ravnateljica Turističke zajednice Krapinsko-zagorske županije gospođa Ksenija Tomić.