Projekt:  Iskustvom do jednakosti

U četvrtak 4. svibnja našu školu posjetile su osobe iz  Hrvatskog saveza udruga za mlade i studente s invaliditetom “SUMSI”.

Učenici petog razreda sudjelovali su u projektu Iskustvom do jednakosti.

Gospodin Denis Marijon održao je zanimljivo predavanje kojim je zainteresirao učenike i potaknuo ih na razmišljanje o tome što je invaliditet, kakve vrste invaliditeta postoje, kako pravilno i primjereno nazivati takve osobe:

• odrasli: osobe s invaliditetom
  • djeca: djeca s teškoćama u razvoju

Govorio im je o tome kako takve osobe sudjeluju u prometu i s kojim se teškoćama susreću u svakodnevnom životu. Dobro je znati kako im pristupiti te pružiti im pomoć i podršku. Čarobna su pitanja:

• Treba li Vam pomoć?
  • Kako Vam mogu pomoći?

Učenici su vrlo aktivno sudjelovali u razgovoru i naučili da se osobe s invaliditetom moraju pravedno uključiti u društvo i da ih svi, bez ikakvih predrasuda, moramo prihvatiti onakvima kakvi jesu.

Svaka je osoba, bez obzira ima li ili nema invaliditet, vrijedna poštovanja!