Učenici trećega razreda na izletu u Kumrovcu i Klanjcu

U srijedu 26. travnja 2017. godine učenici trećih razreda išli su na izlet u Kumrovec i Klanjec.

U Klanjcu smo  posjetili Galeriju  A. Augustinčića u kojoj  smo  vidjeli umjetnička djela kipara A. Augustinčića.

Posjetili smo  spomenik našoj himni koji je jedini takve vrste u svijetu.

Ispred njega smo svečano otpjevali našu himnu.

Nakon toga otišli smo u Staro selo Kumrovec. Tamo smo vidjeli rodnu kuću J. B. Tita te ostale kuće u kojima se može vidjeti stari način života  i izrada predmeta iz prošlosti.

Poslije razgledavanja kupovali smo suvenire,  počastili se sladoledom i zabavljali se.

Bilo je zabavno i edukativno. Ovaj izlet ostat će nam u lijepom sjećanju i zbog toga što smo ga dobili kao 1. nagradu u natjecanju “Fašničke špelancije v Oroslavju”.

Mali novinari