Ružičastim majicama protiv nasilja

Srijeda. Posljednja srijeda u veljači. Uobičajena buka i galama prije školskoga zvona. Ušli smo u školu i dogodilo se nešto neobično. Hodnici naše škole odjednom su postali ružičasti. Učenici su odjenuli ružičaste majice ili su imali neki ružičasti detalj u znak potpore Danu ružičastih majica, odnosno potpori protiv vršnjačkoga nasilja. Učenici a smjene nižih razreda sa svojim su učiteljicama imali različite radionice. Majice s porukama, koje su izradili, našle su se u holu, na vratima i prozorima naše škole. Pri izradi majica s porukama razgovarali smo na koji način zaustaviti vršnjačko nasilje i kako se nositi s tim.

Nadamo se da će sve više i više djece dolaziti u školu bez straha da će im se netko rugati ili ih na bilo koji drugi način uznemiravati.

Kad se jedno dijete drugom ruga,

u njima zavlada ljutnja i tuga.

Zato postoji ružičastih majica dan,

koji je veseo i razigran.

Djeca ružičaste majice vole,

jer se protiv nasilja bore.

Mali novinari