Na Međunarodnom literarnom natječaju nagrada za našu učenicu Evu Veverec

Na Međunarodni natječaj „Jezik-riječ, maska, ljubav, štit i mač, umjetnost“ u organizaciji Matice hrvatske za Ruhrsko područje pristiglo je 126 pjesama i proznih radova iz 33 škole. Na natječaju su sudjelovale škole iz Njemačke, Italije, Austrije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Švedske i Sjeverne Makedonije.

Tema je bila zahtjevna. Trebalo je potaknuti djecu i mlade na razmišljanje o jeziku, a pogotovo istaknuti da su jezici intelektualno bogatstvo svijeta, raznoliko poput flore i faune. Kad jezici nestanu ili polako nestaju, svi smo na gubitku. „Koliko god je jezik „mali“, bitan je“, govorio je i veliki književnik i poznavatelj jezika Umberto Ecco.

U moru pristiglih radova, našla se i pjesma „Ruke moga tate“ četvrtašice Eve Veverec. Eva je za svoju pjesmu nagrađena. Drago nam je što su u mnoštvu dječjih stihova i redaka prepoznati Evini stihovi te su tako donijeli nagradu i u našu školu.

Čestitamo Evi na postignutom uspjehu te joj želimo puno uspjeha u daljnjem literarnom stvaranju!

Tatjana Benko

Ruke moga tate

U mojim očima

moj tata je najjači.