Fašničke špelancije vu Oroslavju

U organizaciji Turističke zajednice Grada Oroslavja ove nedjelje, 19.2., održana je manifestacija „Fašničke špelancije vu Oroslavju“. Fašnik je ove godine bio izrazito posjećen, a publika je uživala u bogatom i šaljivom programu u kojem je sudjelovalo četiristotinjak maskiranih. Predstavilo se po nekoliko vrtićkih i osnovnoškolskih grupa. Među sudionicima bili su i učenici naše škole. Treći a i b razred sa svojim učiteljicama Jasminkom Repar i Ksenijom Antolković svojim maskama su se vratili u prošlost te se predstavili kao „Stubički pračovjeki“ dok su prvašići, 1.a i 1.b, ostali u sadašnjosti predstavljajući šarenu povorku popularnih „Trolova“. Kreativnost i trud Stubičanaca nagrađen je osvojenim prvim i drugim mjestom prema mišljenju ocjenjivačkog povjerenstva. Trećaši su osvojili 1. mjesto i time zaradili posjet Galeriji Antuna Augustinčića u Klanjcu te Muzeju „Staro selo“ Kumrovec uz uključen prijevoz. Prvašići su osvojili 2. mjesto i time zaradili ulaznice za „Muzej krapinskog pračovjeka“ u Krapini.

Osim što smo se veselili osvojenim nagradama, svi smo se i jako dobro zabavili te se veselimo susretu dogodine.

Tatjana Benko, dipl. učit.