Na natječaju Kanižajada Limačijada pohvaljen Jurica Zebec

Na literarni natječaj Kanižajada Limačijada u organizaciji Hrvatske udruge školskih knjižničara, nakladničke kuće Alka script i Društva za čuvanje i promicanje podravskoga identiteta Podravski zvon, ove je godine pristiglo 237 radova. Iz 58 osnovnih škola stigla su 63 literarna rada učenika nižih razreda, a njih 148 iz viših razreda. Cilj natječaja je bio razvijanje svijesti kod mladih o važnosti izražavanja pisanom riječju te poticanje kreativnosti i pisanje humorističnih oblika u stihu i prozi. Natječajem se odaje počast Paji Kanižaju, vrsnom i omiljenom književniku za djecu i mlade. U natječaju su mogli sudjelovati učenici od 1. do 8. razreda osnovne škole te učenici srednjih škola.

Nakon pregleda, evaluacije i savjetovanja, članovi Povjerenstva u sastavu: Božidar Prosenjak, književnik – predsjednik Povjerenstva; Vanja Jurilj, predsjednica Hrvatske udruge školskih knjižničara; Goranka Braim Vlahović, članica Upravnoga odbora Hrvatske udruge školskih knjižničara, donijeli su odluku o nagradama za 2020. godinu. U svakoj kategoriji nagrađena su po tri rada.

U najuspješnijim učeničkim radovima, učenici pokazuju ne samo odlično poznavanje jezika, nego i poštivanje umjetničke forme ne gubeći pri tome slobodu i razigranost izraza. Organizatori natječaja su  ustvrdili kako u radovima učenika zuji, zveči, zvoni, zvuči… jezik roda našega. K tome, on još i pjeva, tepa, voli! Upravo zbog iznimne kvalitete pristiglih radova,  Povjerenstvo je željelo ove godine posebno pohvaliti još neke literarne radove. Među pohvaljenim radovima je i pjesma Mačkari koju je napisao učenik četvrtog razreda naše škole, Jurica Zebec.

Čestitamo Jurici na postignutom uspjehu te mu želimo još puno inspiracije u stvaranju novih literarnih uradaka!

Nagrade i pohvale dobitnicima će uručiti članovi Povjerenstva i njihovi gosti na svečanoj dodjeli u Gradskoj knjižnici u Zagrebu 29. lipnja ove godine.

Tatjana Benko

e-spomenice