Članica Male Kajkaviane Ivana Žukina nagrađena na natječaju Hrvatskih Voda

Razveselilo nas je kad smo ovih dana saznali da je naša učenica Ivana na natječaju Hrvatskih voda na državnoj razini ostvarila nagradu za pjesmicu o vodi.

Nagrađena je njezina pjesma Kipček i nužno je naglasiti da je to jedina nagrada u ovoj kategoriji. Ovogodišnji natječaj Hrvatskih voda zvao se „Najmlađi za vode Hrvatske 2019. – 2020.“ Bio je posvećen Svjetskom danu voda 2020. i temi „Voda i klimatske promjene“.

Sve radove koji su prispjeli na natječaj, a bilo ih je ukupno 322, prožele su poruke o prilagodbama na klimatske promjene te očuvanju voda i prirode.

Ivana je pored toga glavnog motiva u pjesmu utkala svoju rodnu Stubicu jer ju je za pjesmu motivirala skulptura koja se nalazi pokraj župne crkve u Donjoj Stubici.

Hrvatske vode ove godine „posebno pohvaljuju svaki pristigli rad, trud i volju ravnatelja, učitelja i mentora koji su unatoč svim okolnostima našli vremena i usmjerili svoje učenike na kreativno izražavanje i razvijanje vještina koje će doprinijeti razumijevanju i usvajanju novih znanja.“

e-spomenice