Dan sigurnijeg interneta

Učenici naše škole obilježili su 7. veljače Dan sigurnijeg interneta u virtualnoj učionici Digitalne akademije Algebra. Radilo se o  četiri modula. Kroz prezentacije, kvizove te igrice spoznali su što je digitalni  trag i što on znači. Usvojili su osnovnu kulturu komunikacije u virtualnom svijetu koja se ne razlikuje od svakodnevnoga druženja s prijateljima: predstavi se, pozdravi, ne rugaj se, ne ismijavaj druge… Naglašena je važnost dogovora i nadzora roditelja nad dječjim aktivnostima na internetu te kome se obratiti za sve što im je nejasno.

Spoznali su kako se primjerno,  odgovorno i sigurno koristiti internetom!

Snježana Štefek Borovčak