Škola, zima, snijeg, djeca, vlak…

Ne, nije riječ o djelu Mate Lovraka Vlak u snijegu, nego o putovanju učenika 1. a i 1. b razreda u Zabok i to vlakom. Uzbuđenja nije nedostajalo. Učenici su bili uzbuđeni zbog animiranoga filma Trolovi koji će pogledati u kinu, a još veće uzbuđenje je bilo zbog vožnje vlakom. Nekim učenicima je ovo bila prva vožnja vlakom. Kada je vlak krenuo, iz kupea se čuo žamor i vrlo glasan razgovor.

Učeničkom uzbuđenju nije bilo kraja. Neki učenici su vrlo pristojno razgovarali s drugim putnicima u vlaku, a neki su imali pitanja i za konduktera. Vrlo brzo smo stigli u Zabok i uputili se u kino. Na ulazu smo osjetili miris svježih kokica i brzo pošli po njih. Udobno smo se smjestili na svoja mjesta i film je počeo. Bio je vrlo zanimljiv, a pjesmu iz filma smo zajedno pjevali tijekom projekcije. Film je bio odličan. Spremili smo se i pošli prema kolodvoru na kojem smo ponovno ušli u vlak i nakon kratkoga vremena stigli u Donju Stubicu. Roditelji su nas s nestrpljenjem iščekivali jer su i oni bili uzbuđeni jednako kao i mi. Putovanje vlakom u Zabok ostat će nam u lijepom sjećanju,  iako mislimo da ćemo to možda ubrzo i ponoviti. Naše učiteljice sigurno razmišljaju o tome!

Mali novinari