„Škrinjica“ na izložbi Zagorje – trnac starih sorata voća

U Domu kulture u Donjoj Stubici 12. i 13.10.2019.  održana je tradicionalna izložba Udruge Stubička baština Zagorje – trnac starih sorata voća.

Našu školu predstavljala je Etnografska grupa „Škrinjica“ koju vodi učiteljica Snježana Štefek – Borovčak,  s postavom Babičina špajza.

Članovi „Škrinjice“ pokazali su što sve može biti u babičinoj špajzi, a raslo je u voćnjaku. Bilo je tu: različitoga voća, čajeva, jabučnoga octa, pekmeza, džemova, kompota i sokova.

Prosudbena komisija ocijenila je postav Babičine špajze kao najbolji tematski prikaz izložbe te su članovi „Škrinjice“ dobili nagradu.

U svečanom programu sudjelovali su učenici 4.b razreda s prigodnim igrokazom, a uvježbala ih je učiteljica Tatjana Benko.