Znanstveni piknik u Donjoj Stubici

Dana 27. i 28. rujna ove godine u perivoju dvorca Stubički Golubovec održan je 8.Znanstveni piknik.

Prvi je to put da je Znanstveni piknik održan u Donjoj Stubici. Okupio je više od 100 izlagača među kojima je bila i naša škola, a posjetilo ga je više od 1500 učenika iz cijele Hrvatske.

Učenici naše škole su, s mnogo entuzijazma i volje, a uz pomoć svojih učiteljica Sanje Vidiček, Andreje Čmarec, Tine Vugrinec, Kristine Ciković- Lacković, Tanje Tišljarić, Andreje Curman, Snježane Štefek Borovčak, Ivane Škrablin i Katarine Poslek izvodili pokuse iz kemije, matematike, i geografije te usput pogledali ostale izlagače, a manifestaciju su otvorili mnogi uglednici.

Dodajmo još samo jednu zanimljivost. Prisutan je bio i jedini humanoidni robot u Hrvatskoj,Viktorija, koji je “otpjevao” pjesmu Zagorci smo, ljudi pravi te osvojio srca velikih i malih posjetitelja.

Vaš novinar: Gabrijel Kučko, 8.a