MathTrek u Kumrovcu

Udruga MathKaj organizirala je u subotu 28.9.2019. u Kumrovcu 2. MathTrek Krapinsko-zagorske županije.

MathTrek originalna je ideja udruge MathKaj, a zamišljen je kao rješavanje zadataka iz matematike u prirodi, obilazeći pripremljene postaje te koristeći orijentacijsku kartu.

Cilj je popularizacija matematike, razvijanje kreativnosti, logičkoga zaključivanja i timskoga rada.

Mogućnost sudjelovanja imali su učenici 6., 7. i 8. razreda, a obilazak postaja bio je moguć jedino u paru.

Okupilo se oko 90-tak učenika osnovnih škola iz Krapine, Zaboka, Klanjca, Desinića, Huma na Sutli, Bedekovčine i naše škole.

Boje OŠ Donje Stubice branile su učenice 6.a razreda Lana Knezić i Bruna Gučin.

U konkurenciji od 25 parova šestoga razreda naše su djevojke zauzele  „zlatnu sredinu”, odnosno13. mjesto na ljestvici.