Jurica uspješan na natječaju Ravnateljstva civilne zaštite

Ravnateljstvo civilne zaštite provelo je Natječaj za izradu likovnih, literarnih i foto radova djece i mladih predškolskoga, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta te djece i mladih s posebnim obrazovnim potrebama iz Republike Hrvatske za školsku godinu 2018./2019. na temu katastrofa i snaga sustava civilne zaštite. Natječaj je dio programa edukacije djece s ciljem razvijanja i promicanja svijesti o postojanju rizika od katastrofa.

Od mnoštva pristiglih radova, Jurica Zebec, učenik trećeg razreda naše škole, osvojio je 2. nagradu u kategoriji literarnih radova učenika od 1. do 4. razreda za rad pod nazivom Roža.

Čestitamo Jurici na osvojenoj nagradi te mu želimo puno uspjeha u daljnjem radu, a čitatelje prepuštamo užitku u čitanju Juričine nagrađene pjesme!

ROŽA

Pogleč ju, pogleč,

vsa je žalobna i same stoji.

Same štreklji ž nje stršiju.

A do ščera je bila tak liepa

kak mladenčica,

puna cvieta.

I liepe je dišala,

bila je baš kak prava gizdava dekla.

A onda je odjemput

z vedroga neba