Jednodnevni izlet u Trakošćan

Proteklog tjedna učenici drugih razreda su pomno pratili vremensku prognozu nestrpljivo iščekujući petak 17. svibnja i dugo najavljivani izlet u Trakošćan.

I došao je petak, oblačan i prohladan, ali kiša nije padala i veseli autobus je krenuo.

Po dolasku u Trakošćan, drugašići su razgledali jedan od najljepših i najpoznatijih dvoraca u Hrvatskoj. Uz stručno vodstvo posjetili su brojne dvorane i sobe s oružjem, viteškim oklopima, fotografijama, namještajem i knjigama te kuhinju koja je smještena u izdvojenom dijelu dvorca kako bi se spriječilo širenje požara. Nakon razgledavanja, igrali su se na livadi podno dvorca.

Potom su krenuli prema Krapini. Prvo su posjetili svetište Majke Božje Jeruzalemske na Trškom Vrhu, a nakon toga Muzej oldtimera u kojem su uživali razgledavajući stare automobile i motocikle te se igrajući u igraonici.

Sretni i prepuni dojmova poslijepodne  su se vratili svojim kućama.