Školski medni dan i promocija hrvatskih pčelinjaka

Učenici prvih razreda naše škole sudjelovali su u programu Školskoga mednog dana koji se održao na dan sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, 7. prosinca 2018. godine.

Cilj programa bio je potaknuti i educirati djecu te njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda.

Učenici su zajedno sa svojim učiteljicama pogledali prezentaciju koja ih je podučila o važnosti i značaju pčelarstva. Naučili su koliko je važno konzumirati med i redovito ga uključivati u prehranu.

Tog su dana ponijeli kući med pakiran u nacionalnu staklenku za med, edukativnu slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“  te promotivni letak Med hrvatskih pčelinjaka.