Učenici prvih razreda učlanjeni u knjižnicu

Tjedan prije zimskih praznika obično je vrijeme za prijem učenika prvih razreda u školsku knjižnicu. Tako je bilo i ove školske godine.

Cijelo prvo polugodište prvašići su dolazili u knjižnicu i slušali pričanje bajki i priča. Na taj način su se upoznali s prostorom knjižnice i  knjižničarkom te na maštovit način ušli u svijet knjiga.

Došlo je vrijeme da postanu i novi članovi knjižnice. Učenici viših razreda Doroteja Lisak i Roman Tučkar Peh odigrali su za njih igrokaz Sunčane Škrinjarić „Miš u knjižnici“.

Nakon toga su s knjižničarkom razgovarali o tome što vole, a što ne vole knjige. Tada su im „mačak u čizmama“ i „miš“ podijelili članske iskaznice. Veselo su odabrali slikovnice za čitanje preko zimskih praznika, a na izlazu su od „mačka“ i „miša“ dobili bookmarkere.

Sretno u pustolovini zvanoj čitanje!