Kreativna subota

Za neke članice Male Kajkaviane subota 15. prosinca 2018. bila je, uistinu,  kreativna.

Marta Drempetić Hrčić, Petra Fišter i Lucija Grdenić posjetile su s knjižničarkom Danicom Pelko Sveti Križ Začretje i sudjelovale na radionici tradicijskih umijeća „Kinč moje babice“.

Radionice je organizirala predsjednica DND-a Sveti Križ Začretje gospođa Nevenka Sinković. Na stolovima u Muzeju „Žitnica“ čekao nas je sav potreban materijal, a radionice je vodila gospođa Ana Čižmek uz pomoć demonstratorica iz DND-a.

Ove je godine tema bila vez na platnu. Sudionici su trebali savladati osnovne bodove veza (ovijenac, lančanac i plosni bod) i ukrasiti nekim jednostavnim motivom malu jastučnicu. Naše učenice bile su marljive, trudile su se, no nisu uspjele završiti rad. Svoje su jastučnice i potreban materijal ponijele kući kako bi završile njihovo ukrašavanje.