Radionica Moja prva knjiga u našoj školi

Karlovačka udruga KAlibra već 15-tu godinu zaredom organizira natječaj „Moja prva knjiga“  s ciljem razvoja likovno-literarnih vještina te poticanja stvaralaštva djece i mladih.

Predstavnice KAlibre,  Maja Kurs i Nevenka Zuber, posjetile su našu školu te s učenicima drugih, trećih i četvrtih razreda odradile radionicu izrade slikovnica. Detaljno su objasnile pravila natječaja, a naši su se učenici s veseljem okušali u izradi naslovnica za svoju prvu knjigu (slikovnicu).

Ova radionica samo je prvi korak u stvaranju dječjih autorskih slikovnica. Učenici će kreativno, kroz riječ i crtež, nastaviti svoju priču dalje izrađivati samostalno, a po završetku i sudjelovati u konkurenciji za odabir najbolje dječje autorske slikovnice.