Večer matematike

Dana 6. prosinca 2018. u OŠ Donja Stubica, kao i u mnogim školama po cijeloj Hrvatskoj, održana je Večer matematike za učenike od prvog pa do osmog razreda i njihove roditelje. Bilo je mnogo zanimljivih i zabavnih igara namijenjenih onima koji žele znati više. Među igrama su bile premetaljke, mlin, brojevni domino, „matematičaru, ne ljuti se“, decimalni puž… Vrlo atraktivna bila je i igra „žablji skok“ u kojoj je odabranu žabu bilo potrebno prevesti na drugu obalu skačuči npr. samo na lopoče na kojima su brojevi djeljivi s 2. Ovakvi i slični zadatci, naravno, prilagođeni pojedinim uzrastima, zaokupljali su učeničku pažnju, razvijali njihovu snalažljivost, poticali na razmišljanje, ali i druženje.

Vaše novinarke: Marija Kučko i Anastazia Krapec, 5.b