Međuškolsko ekipno natjecanje u šahu

Sjajan uspjeh naših mladih šahista

Dana 5. prosinca 2018. u sportskoj dvorani OŠ Oroslavje okupili su se najbolji učenici – šahisti iz naše Županije koji su predstavljali svoje škole.

Na natjecanju su sudjelovale tri ženske i pet muških ekipa, a naša je škola imala svoje predstavnike u obje kategorije.

Djevojčice – Mihaela Pišković-kapetanica, Klara Dolenec, Klara Kučko, Ivana Žukina – su osvojile drugo mjesto. Natjecale su se s predstavnicama osnovnih škola iz Kraljevca na Sutli i Bedekovčine.

Dječaci – Gabrijel Kučko-kapetan, Šimun Mlinarić (PŠ Vučak), Ela Grdenić, Patrik Čmarec, Šimun Tomorad – osvojili su prvo mjesto te će predstavljati našu Županiju na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u 2. polugodištu u Rovišću.  Uz njih, natjecali su se i dječaci osnovnih škola iz Oroslavja, Gornje Stubice, Bedekovčine i Kraljevca na Sutli.

Voditelji naših uspješnih mladih šahista bili su Darko Tišljar i izvanškolski suradnik Tihomir Vrančić.

Čestitke svima!

Vaš novinar: Gabrijel Kučko, 7.a