Kako pleše sol

U srijedu 28.11.2018. godine posjetili smo učiteljicu Ivanu i Male znanstvenike, izvannastavnu aktivnost koja se u našoj školi provodi od mjeseca rujna ove godine.

Kada smo se našli u neposrednoj blizini učionice, čuli smo čudne zvukove. Otvorili smo vrata i vidjeli učiteljicu Ivanu kako svira na limenci. Pojasnila nam je da je to dio pokusa pomoću kojega će Mali znanstvenici otkriti kako pleše sol.

Bilo je vrlo zanimljivo i poučno. Svi smo otkrili kako to pleše sol!

Mali znanstvenici svake srijede izvode novi pokus. Naravno, poslije izvođenja pokusa moraju doći i do zaključka, a nakon toga slijedi zapisivanje i crtanje. Baš kao što to rade pravi znanstvenici!

Na kraju smo pozdravili Male znanstvenike i potrudili se nešto napisati o njima jer mi smo, ipak, pravi novinari.

Mali novinari