Park znanosti u Oroslavju

U srijedu 7.11.2018. godine učenici trećih razreda bili su na terenskoj nastavi u Parku znanosti u Oroslavju.

Kada smo došli, dočekao nas je gospodin Luka, autor projekta. Upoznao nas je s pravilima ponašanja u parku i rekao da je ovim projektom htio pokazati da znanost može biti i zabavna. Pokazao nam je sve znanstvene eksponate: Glazbenu ogradu, Zvučno zrcalo, Spiralu adaptacije, Crtić vrtić, Tekućeg Pitagoru, Periskop, Prugasto ogledalo, Diskove inercije i Impulsno njihalo.

Pojasnio nam je rad svakoga znanstvenog eksponata, a sami smo to mogli i isprobati. Bilo je vrlo zanimljivo i poučno.

Iako je dan bio tmuran i maglovit, uživali smo i naučili puno novih stvari. Rado bismo to ponovili i želja nam je da u Parku znanosti provedemo cijeli dan.

Mali novinari