Književni susret učenika drugog razreda

Nebo je za učenike drugih razreda u petak 16. prosinca bilo jako plavo jer nas je došla posjetiti spisateljica i ilustratorica Andrea Petrlik Huseinović koja je napisala i narisala predivnu slikovnicu Plavo nebo.

Pogledali smo animirani film koji je nastao prema navedenoj slikovnici, saznali ponešto o ilustriranju knjiga, kako nastaje knjiga i zašto je nastala slikovnica Plavo nebo. Učenici, koji su pozorno pratili razgovor i bili najbrži u odgovaranju na pitanja, dobili su slikovnice.

Zaljubite se u plavu boju neba, knjiga i čitanja!