Bili smo u kazalištu…

U četvrtak 18.10.2018. učenici prvih razreda naše škole posjetili su Zagrebačko kazalište lutaka i tamo pogledali kazališnu predstavu „Ivica i Marica“.

Djeci dobro poznata bajka obiluje okrutnostima, no u ovoj je kazališnoj predstavi zamjenjuje napuštanje doma u potrazi za pustolovinama. Strah od nepoznatoga nadvladan je željom za istraživanjem. Opaka vještica Roza nije uspjela u svojem naumu te sve završi dobro. Dječja snalažljivost omogući Ivici i Marici opstanak u vrlo neprijateljskom okružju i pobjedu nad strašnom vješticom. Kao što to u bajkama obično biva, dobro pobijedi zlo.

Nakon predstave, naši su učenici u kazališnoj radionici, uz stručno vodstvo kazališne pedagoginje, izrađivali lutkice na štapićima. Bilo im je uzbudljivo, zabavno, ali i poučno.