Zabavna i uzbudljiva nastava izvan učionice

Već je gotovo tradicionalno listopad rezerviran za izvanučioničnu nastavu učenika od 5. do 7. razreda. Ove nas je školske godine u tome podržalo i ugodno jesensko sunce.

Petaši su se uputili u Međimurje, točnije u Čakovec kako bi osjetili bilo toga grada, ali i posjetili nadaleko poznatu Školu animiranog filma te prisustvovali njezinoj radionici stvaranja crtića. Tamo su mogli isprobati kako se stvara animirani film na profesionalnoj opremi Škole i saznali su kako se i sami mogu  okušati u stvaranju kratkog crtića. Na taj su način utvrdili gradivo koje uče iz Medijske kulture kao jednog od nastavnih područja Hrvatskog jezika. Drugi dio nastave izvan školskih klupa odvijao se u Varaždinu gdje su učenici istraživali postav Entomološkog odjela Gradskog muzeja Varaždin i oduševljavali se raznolikošću i bogatstvom prikupljenih leptira i ostalih kukaca. Na taj su način produbili i ovjerili svoja znanja iz prirode. Nakon službenog dijela imali su priliku i prošetati starom varaždinskom jezgrom.

I…iako je zabavnije, ovakvo je iskustveno učenje, priznali su učenici, mnogo zahtjevnije od onoga u razredu.

Vaši novinari

Dana 23. listopada sedmaši su izvanučioničnu nastavu imali u Zagrebu.

Nakon vesele atmosfere u autobusu, obilazak glavnoga hrvatskoga grada započeli su na Kaptolu razgledavanjem zagrebačke katedrale, a nastavili šetnjom po tržnici Dolac i kroz tunel Grič.

Slijedio je posjet Muzeju iluzija koji ih se posebno dojmio: soba beskonačnosti, optičke varke, zbunjivanje mozga i rješavanje mozgalica. Mnogi su ovdje optički i zakoni fizike prikazani na zabavan način. Nakon veselog i drugačijeg učenja, u kinu su pogledali animirani film Hotel Transilvanija 3.

Vaš novinar: Gabrijel Kučko, 7.a