Žumberak, Samoborsko gorje

– izvanučionička nastava učenika trećih razreda

Srijeda 10. listopada 2018. godine, dan kada smo trebali ići na izlet na Žumberak, počeo je maglovitim jutrom. Mislila sam da će nam cijeli dan pokvariti hladno i tmurno jesensko vrijeme. Ali, čim smo se okupili ispred škole i sjeli u autobus počeli smo se veseliti onome što ćemo vidjeti na Žumberku.

Kada smo stigli na Žumberak, dan je već bio sunčan i vedar. Krenuli smo do potoka koji je bio okružen lipama. Voda u potoku bila je bistra i hladna te žuborila i pravila male slapove preko kamenja. Nakon što smo se upoznali s biljkama i životinjama koje žive u potoku i uokolo njega, otišli smo do livade na kojoj smo imali pauzu za ručak. Na toplom jesenskom suncu jeli smo sendviče i promatrali malo stado ovaca na livadi pored crkve. Poslije ručka krenuli smo u uzbudljivu potragu za blagom, u bijelu šumu. Bijela šuma izgledala je čarobno, snježno bijele kore, a lišće u svim jesenskim bojama. Škrinju s blagom pronašli smo skrivenu ispod mahovine. Zadovoljno smo se vratili na livadu.

Nakon potrage za blagom sudjelovali smo u različitim radionicama koje su nam pomogle da se prisjetimo onoga što smo učili u školi o snalaženju u prostoru.

Nakon svega, učenici trećih razreda, vratili su se umorni, ali sretni jer su proveli lijep dan na Žumberku.

Nela Ahmetović, 3.a