Otkrivanje ploče „Županija – prijatelj djece“

U četvrtak 4. listopada 2018. desetero je učenika naše škole prisustvovalo svečanom otkrivanju ploče „Županija – prijatelj djece“ na zgradi Krapinsko-zagorske županije u Krapini.

Svečano otkrivanje ploče prigodno je upriličeno u sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna te mu je prisustvovalo više od petsto djece iz gradova i općina širom županije. Svečanosti su nazočili i brojni zagorski gradonačelnici i načelnici, kako odrasli, tako i oni dječji.

Nakon prigodnog programa pred zgradom Županije, svima prisutnima obratili su se župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, potpredsjednica Saveza društava Naša djeca Hrvatske Sonja Borovčak, koja je za svoj izniman doprinos na svečanosti primila Zahvalnicu župana. Okupljene je pozdravila i voditeljica Radne skupine za obrazovanje i kulturu pri Hrvatskoj zajednici županija Vesna Šerepac. Po završetku svečanosti, učenici su u Festivalskoj dvorani Pučkoga otvorenog učilišta Krapina pogledali predstavu „Sportski život letećeg Martina“.