Objavljena Ivanina prva knjiga

U četvrtak 27. rujna 2018. održana je svečana dodjela nagrada natječaja Moja prva knjiga u organizaciji udruge KAlibra iz Karlovca na kojem je naša učenica Ivana Žukina, 7.a osvojila prestižnu prvu nagradu, a to je tiskanje knjige.

Naime, Ivana već godinama šalje svoje uratke na spomenuti natječaj, a ovaj je put, nakon nekoliko pohvala, prošlogodišnjeg drugog mjesta, napokon osvojila i prvo mjesto sa slikovnicom Crvena raketa. Nije šala, nije lako jer, kako kaže predsjednica udruge KAlibra Maja Kurs: „Velika je čast biti pobjednikom natječaja među pristiglih 726 učeničkih radova, …“

I… nije bilo dovoljno izraditi, napisati pa poslati slikovnicu. Proljetos je Ivana sa svojom mentoricom Anamarijom Grabušić bila i na autorizaciji rada, točnije provjeri autentičnosti kako bi se ocjenjivači uvjerili da je sve napravila sama. Tada je i saznala da je prva. Trebalo je još samo dočekati svečanu dodjelu kako bi vidjela svoju slikovnicu objavljenu. Prigodne poklone i njezinu knjigu u tiskanom obliku uručile su joj članice žirija književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto Stipaničić.

Dodjela je upriličena u dvorani HV-a Zrinski u Karlovcu uz izložbu svih slikovnica pristiglih na natječaj te prigodni program kazališta Laboratorij zabave i nastupe učenika tamošnje glazbene škole.

A čemu je riječ u Crvenoj raketi pročitajte sami.

Anamarija Grabušić