Olimpijski dan

Povodom obilježavanja Olimpijskoga dana u Osnovnoj školi Donja Stubica u ponedjeljak 10. rujna 2018. u organizaciji Sportskog društva Stubica, organizirana je kros utrka za predškolce i osnovnoškolce.

Utrci su se s veseljem odazvali polaznici predškole te učenici svih razreda osnovne škole. Predškolci su trčali utrku dužine 100 m, učenici 1. – 2. razreda 200 m, učenici 3. – 5. razreda 400 m, a učenici  6. – 8. razreda 600 m.

Na natjecanju je nastupio 21 polaznik predškolskoga uzrasta te preko 300 učenika osnovne škole!

Prva tri mjesta po kategorijama nagrađena su medaljama i priznanjima, a svi ostali natjecatelji sretno su svojim kućama ponijeli priznanja te osmijeh od uha do uha.

Sportsko društvo Stubica sa svojim je članovima postavilo i označilo stazu iza Osnovne škole i sportske dvorane, tako da su učenici sigurno i bezbrižno proveli vrijeme igrajući se sa svojim prijateljima dok su čekali svoju utrku.

Nakon otrčane utrke, sudionici su se okrijepili sokovima te uz glasno navijanje proveli ugodan ostatak nastave u školi.

Zbog velikog odaziva učenika i poziva ravnateljice Sonje Martinek, kros učenika Osnovne škole Donja Stubica sigurno će se ponovo održati.

Tada će se održati i revijalna utrka učitelja i zaposlenika škole, a to učenici s veseljem čekaju.

Sportsko društvo Stubica poziva sve roditelje čija djeca žele trenirati trčanje i ostale atletske discipline da se jave treneru Mladenu Bubanku radi ostalih informacija.

Hvala svima koji su se odazvali utrci i sudjelovali u obilježavanju Olimpijskoga dana!

Do sljedećeg natjecanja, sportski pozdrav iz Donje Stubice!

Ivan Dolić