Krk, glagoljica, sunce, more, prijatelji…

Šestaši na izletu

Dana 30. svibnja učenici šestih razreda putovali su na otok Krk. Krenuli su u šest sati. Vožnja je bila duga, no isplatila se. Prvo su brodom otišli na otočić Košljun u franjevački samostan. Tamo su bili u muzeju, arheološkoj zbirci i crkvi.

Nakon toga su otišli u Jurandvor , u crkvu sv. Lucije u kojoj su se na licu mjesta uvjerili gdje se izvorno nalazila Bašćanska ploča i gdje je pronađena. Čuli su tamo brojne zanimljivosti o tom najstarijem cjelovitom spomeniku naše pismenosti i glagoljici, pismu kojim je isklesana.

A nakon toga … Kupanje! Imali su cijelo poslijepodne za sebe! Zatim, naravno, odlazak kući… Vratili su se oko 9 sati navečer. Bilo je jako poučno i zabavno!!!

Vaša novinarka: Ivana Žukina, 6.a