Osmaši za kraj ovaj put izabrali aktivno druženje na sjeveru Hrvatske

Dan rezerviran za završne školske izlete predmetne nastave, srijedu 30. svibnja, osmaši su iskoristili za razgled Varaždina u pratnji stručnoga vodiča, saznavši tako mnoge zanimljivosti vezane uz varaždinsko groblje, gotičko-renesansnu utvrdu Stari grad, gradsku vijećnicu, samostane, tajanstveni Anđelinjak skriven od očiju površnog promatrača… Razgledali su Entomološki odjel Gradskog muzeja Varaždin u palači Herzer, tj. njihov popularni stalni postav Svijet kukaca, ali i izložbu fotografija Ive Pervana, poznatog hrvatskog fotografa, u njegovu prizemlju.

Nakon kraće samostalne šetnje gradom kako bi ga doživjeli u svoj njegovoj punini i osjetili baroknu atmosferu, požurili su prema Zasadbregu gdje su ih u podne čekali dobro raspoloženi animatori Adrenalinskog centra Accredo. Čim su podijeljeni u šest skupina, uzbuđeno su krenuli s aktivnostima: penjanje na umjetnu stijenu, airsoft duel, streličarstvo, ljudski stolni nogomet, viseća kuglana, berg go-kartovi… i dugo iščekivani „šećer na kraju“ – paintball u kojem su uživali više od dva sata. Bilo je to sedam sati aktivnosti, avanture i druženja nakon čega niti jedan učenik nije skidao osmijeh s lica.

Tijekom cijelog dana punog zadovoljstva prisutna je bila tek nježna sjeta zbog približavanja kraja njihova osmogodišnjeg zajedništva.

Vaši novinari