Vježba evakuacije i spašavanja u Osnovnoj školi Donja Stubica

U utorak 29. svibnja organizirana je vježba evakuacije i spašavanja u našoj školi.

Vježba je nosila naziv „Požar u OŠ Donja Stubica“.

Scenarij vježbe:

Uslijed kvara električnih instalacija dolazi do požara u kuhinji Osnovne škole Donja Stubica. Požar se dogodio u prizemlju Osnovne škole uz veliku materijalnu štetu te brzo horizontalno i vertikalno širenje požara. Zbog opasnosti od urušavanja, naglog širenja požara i širenja dima na više katove potrebna je hitna akcija spašavanja ozlijeđenih, evakuacije djece i zaposlenika škole s viših katova te gašenja požara.

Dojavu o požaru dojavio je djelatnik škole na broj 112.

Cilj vježbe bio je praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja učenika i djelatnika Osnovne škole Donja Stubica. Osim provjere osposobljenosti djelatnika i polaznika škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija i valjanosti predviđenih pravaca evakuacije, provjeravati će se osposobljenost i postupak intervencije žurnih službi (učesnika vježbe).

Cilj združene vježbe bio je i edukacija djece o djelovanju operativnih snaga sustava civilne zaštite.

Sudionici vježbe bili su:

1. ŽC 112 Krapina, 2 djelatnika,
  2. Zavod za hitnu medicinu KZŽ, tri tima T1,
  3. Vatrogasci: 20 vatrogasaca
  4. HGSS, 5 pripadnika +potražni pas
  5. POLICIJA, 1 patrola
  6. Crveni križ, županijski interventni tim
  7. Dom zdravlja KZŽ, 1 tim sanitetskog prijevoza

Predviđeno trajanje vježbe bilo je 45 minuta.

Vježba je uspješno provedena!