Znanstveni piknik na Jarunu

Poštovani posjetitelji,
Dobro došli na Znanstveni piknik, pionirsku i najveću  manifestaciju popularizacije znanosti u Hrvatskoj! Evo nas već sedmu godinu za redom, puna tri dana, ove godine na novoj lokaciji, Otoku Univerzijade jezera Jarun u Zagrebu!

Znanstvenu zabavu ove godine za nas priređuje rekordan broj od tri stotine edukatora na devedeset pozicija – pojedinci, udruge, ustanove, tvrtke, fakulteti, muzeji – i oni najdragocjeniji – učenici osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Ove godine ih je već tridesetak, najviše iz Krapinsko-zagorske županije, županije partnera ovogodišnjeg piknika.

Cilj je svih naprednih snaga u društvu okupljenih oko Znanstvenog piknika popularizirati znanost najširoj publici i podizati svijest o potrebi da Hrvatska dobije mjesto na kojem će znanstvena zabava biti dostupna građanima svaki dan.

Na sve pikničare budnim okom pazi profesor Baltazar, organizirane grupe kroz program provode stručnjaci Hrvatske akademske istraživačke mreže CARNet, a znanstvenu komponentu u metodama poučavanja svih edukatora provjerio je Institut Ruđer Bošković.

Dobro došli i računajte na prolazno vrijeme od nekoliko sati – jer Znanost je zabavna!

Vaši pikničari

Ovako su nas dočekali na Jarunu 25. svibnja ove godine i pozvali nas da uživamo u ljepoti znanosti, njezinoj zabavnosti te nas uputili, da slijedeći našu prirodnu znatiželju, tražimo odgovore na bezbrojna pitanja.

Poslušali smo njihov savjet i uživali u znanosti koja nam je pružena na dlanu!