Moji dojmovi s Državnog natjecanja iz geografije

Državno natjecanje iz geografije održalo se dvadeset i peti put 23. – 25. travnja u Vukovaru. Natjecali su se učenici osnovnih i srednjih škola, dakle ukupno 129 natjecatelja. I ja sam bio jedan od njih.

Do Vukovara smo dugo putovali, ali isplatilo se. Vukovar je prekrasan! Nisam očekivao da ovako izgleda grad koji poznajem samo sa slika iz Domovinskog rata.

Organizatori su nam pripremili mnogo sadržaja.Vozili smo se Dunavom, posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture, bili u crkvi sv. Filipa i Jakova te kod slavnog vodotornja.

Gimnazija Vukovar, u kojoj smo se natjecali, odnosno njeni učenici, bogato su nas darivali zanimljivim programom otvorenja i zatvaranja Natjecanja.

Drugi dan bio je „dan D“. Pisali smo test i izrađivali praktični rad. Natjecao sam se u kategoriji šestih razreda. Test sam napisao među boljima, ali zeznuo sam praktični dio i izgubio važne bodove. Na kraju sam završio na solidnom 4. mjestu. Ali dobro, upoznao sam nove ljude, družio se, oduševio se Vukovarom… Cjelokupni dojam Natjecanja: 5+.

Gabrijel Kučko, 6.a