Magdalena Blagec otvorila godišnju skupštinu Društva Kajkaviana

Magdalena Blagec, učenica naše škole,  bila je pozvana govoriti svoje stihove prije Godišnje skupštine Društva Kajkaviana koja je održana u Donjoj Stubici 4. svibnja.

Magdalena je krasnoslovila dvije pjesme: Veter i Zake te pročitala tri: Nočna pesma, Ja i Poglej me.

Za pojedine pjesme nagrađena je drugom nagradom na Goranovom proljeću. Bila je to prigoda da ju čuju ljubitelji kajkavske riječi iz raznih zagorskih mjesta.  Magdalena je osmašica i uskoro napušta našu školu pa su se svi složili da Magdalena treba nastaviti pisati jer kad se udruže ljepota kajkavske riječi i njezin talent nastaju pjesme za pamćenje.