Kako odličnitis poznavitis hrvatskitis jezikitis

preuzmi-1Kako savršeno naučiti hrvatskim jezikom govoriti, pisati i stvarati, pokazali su nam učenici 6. razreda koji su pokušali osmisliti svoje recepte za odlično poznavanje hrvatskoga jezika. Nasmijali nas jesu, a što su naučili, prosudite sami!
Savršeni reciptitisi za odličnitis poznavitis hrvatskitis jezikitis
Sastojci:
– 100 kg pročitanih knjigitisa
– 50 dag voljitisa
– 50 dag interesitisa
– jedan prstohvat strpljivitisa
Sve sastojke dobro pomiješati. Smjestiti se u ugodni stolitis i rezultat je čisti petitis iz hrvatskitis jezikitis.
Recept provjereno dobar!

Tin Vlahović, 6.b

Za pripremu nam je potrebno:
– 3 žlice gramatike
– 100 g pravopisa
– pola litre književnosti
– 3 dag domaćih zadaća
– 50 dag medijske kulture
– 1 kg lektire s okusom pustolovine
Sve staviti u zdjelu, mikserom dobro promućkati, staviti u pećnicu na minimalno 45 minuta.
Kolač pojesti i odlična ocjena praćena odličnim osjećajem neće izostati.

Janko Čukman, 6.b

Moj receptitis
– 9 kg pametitisa
– 8 kg slušatitisa
– 4 kg govoritisa
– 10 kg marljivitisa
– 7 kg čitatisa
Dobro pomiješati, zasladiti lektirom i školskom zadaćom. Staviti u pećnicu na 20 minuta, uživati u kolaču svakog dana najmanje 45 minuta i svima preporučiti!

Andrea Pavlić, 6.b

Za ovaj kolač potrebno je:
– 8 kg slovitisa
– 20 kg glagolitisa
– 10 kg pridjevitisa
– 30 kg imenitisa
– 1 kg rečeničnih znakitisa
– 5 kg svi zamjenitisa po želji
Stavi u zdjelu i dobro pomiješaj sastojke. Da bi se pjenilo, dodaj tekući infinitivitis i ubaci u pećnicu na 200 stupnjeva. Peći najmanje 90 minuta, ohladiti i za potpuni doživljaj pojesti do zadnje mrvice.
Uspjeh zagarantiran!

Julija Jagarčec, 6.a