Dan ružičastih majica

U srijedu 28.2.2018. godine učenici nižih razreda A smjene obilježili su Dan ružičastih majica.

Dan su počeli gledanjem animiranoga filma Nenasilna komunikacija. Nakon gledanja filma, na radionicama su izrađivali plakate i razgovarali o tome kako nasilje nije hrabrost niti rješenje nekog problema.

Poslije radionica učenici su se zajednički fotografirali i naučili pjevati pjesmu Ne rugaj se koja je ujedno i himna UNICEF-a.

Uz stihove “Ne rugaj se, jer boli me, pokušaj jednom reći ne” protekao je Dan ružičastih majica ili Dan nenasilja.

Naučili smo da svako dijete treba osmijeh, pruženu ruku i prijateljstvo.

Na sličan način Dan ružičastih majica obilježen je i u B smjeni razredne te u predmetnoj nastavi!

Mali novinari