Snježne igre u školskom dvorištu

Konačno smo dočekali da padne snijeg i da možemo uživati u snježnim radostima. U našem školskom dvorištu učenici 4. a uživali su cijeli školski sat.

Dogovorili smo se da ćemo se grudati, unaprijed odredili pravila i krenuli u akciju. Djevojčice su od snijega gradile svoj zaklon, a dječaci svoj i to na pristojnoj udaljenosti.

Vjerujte, nije bilo lako napraviti snježne „zidine“, dovoljno čvrste i visoke. Potrajalo je!

Kada su zakloni bili gotovi, na učiteljičin znak, počelo je grudanje. Naravno,   bilo je „vatreno“!

Pokoja gruda doletjela je i u lice, no učiteljica je bila tu da pruži zaklon i „prvu pomoć“.

Posebno su se nježno bacale grude upućene razrednim simpatijama i ljubavima – ipak je veljača najluđi i najromantičniji mjesec u godini, zar ne?

Učenici 4.a