Isti, a različiti

Praktična nastava hrvatskog jezika

Potaknuti pjesmom američkoga kantautora Harryja Chapina Cvijeće je crveno o dječaku koji je želio biti svoj i drugačiji od drugih, ali mu nisu dopuštali, učenici osmih razreda dobili su praktični zadatak izrade modela vlastite kuće iz snova. Zajednički, glasovanjem odlučili su koji materijal žele za izradu: stiropor i plavi u 8.a, odnosno rozi papir u 8.b. Naglasak je bio na tome da svi izrađuju kuću od odabranih materijala i boje kako bi od istog dobili mnogo različitih uradaka. Cilj je bio ukazati na jedinstvenost i različitost svake učeničke individue te poticati slobodu u izboru i izrazu. Naši su osmaši uložili mnogo volje i truda te oduševili vlastitim originalnim idejama. Njihove se uratke može razgledati u izložbenom prostoru školskog predvorja.