Maškare nam stižu

Šarene, vesele, raspjevane i slatke dane skorih fašničkih dogodovština opisali su nam naši mali novinari!

Božićno vrijeme je prošlo,

a vrijeme maškara je došlo.

Djeca se maskiraju,

svoja prava lica skrivaju.

Svi se za maškare spremamo,

sve što je potrebno pripremamo.

Maškare buku stvaraju,

zimu rastjeravaju.

Maškare dolaze,

a zimske radosti odlaze.

Djeca se vesele,

a odrasli im slatkiše dijele.

Petar Žukina i Josip Milički   4.a      Mali novinari

Vrijeme božićnih dana je prošlo, a vrijeme maškara je došlo. Oblačimo se kako želimo, stavljamo na sebe šarenu i neobičnu odjeću. Kostimiramo se u klaunove, princeze, prinčeve, vještice……..

Uživamo u tome jer se želimo zabaviti, a želimo zabaviti i druge, a možda i otjerati zimu.

U vrijeme maškara obilazimo kuće, pjevamo pjesme i sakupljamo slatkiše.

Ria Lešković 4. a                        Mali novinari