Bajkoviti ulazak u svijet knjiga i čitanja

Učenici prvih razreda u našoj školi imaju poseban program koji za njih priređuje školska knjižničarka Danica Pelko.

Tijekom prvoga polugodišta svaki tjedan dolaze u knjižnicu u kojoj im knjižničarka ispriča novu bajku ili priču. Na kraju tog ciklusa pripovijedanja dolazi sat sinteze u kojem se djeca prisjećaju svih bajki, čudnovatih stvorenja i neobičnih događaja koje su u njima susreli.

Najveće zanimanje uvijek pobuđuju vještice i čarobnjaci, vile i kraljevska vjenčanja.

Nakon tog druženja naši su prvašići  već postali pravi stanovnici knjižnice. Tehniku čitanja su većinom  savladali i vrijeme je da postanu punopravni članovi školske knjižnice.

Svečani prijem u knjižnicu bio je 19. i 20. prosinca, a dočekali su ih miš (Roman Tučkar Peh, 5.c) i mačka (Lucija Mezdić, 5.c). Oni su za svoje male kolegice i kolege odigrali igrokaz prema priči Miš u knjižnici Sunčane Škrinjarić.

Izgledali su kao da su ispali iz bajke Mačak u čizmama.

Na kraju su svi dobili iskaznice i posudili dvije slikovnice.

Sretan im ulazak u svijet knjiga i čitanja!