Sat kodiranja

Naša je škola ove godine sudjelovala u „Tjednu informacijskih znanosti“ provodeći spomenuti Sat kodiranja s učenicima predmetne nastave.

Sat kodiranja organiziran je od strane Code.org, javne i neprofitne organizacije – predstavlja globalni pokret kojeg čine deseci milijuna učenika u preko 180 zemalja. Projekt u Hrvatskoj provodi nevladina udruga Osijek Software City s više  nevladinih udruga uz podršku tvrtke Microsoft.

Sat kodiranja održavao se službeno 4. do 10.12.2017. , ali se nastavio i tjedan poslije .

Učenici su kroz jedan sat nastave informatike učili programirati „droide“ u igri „Zvjezdani ratovi“, istraživali su čaroliju i ljepotu leda u „Snježnom kraljevstvu“, pomagali ljutitim pticama „Angry Birds“ …

Kao nagradu za ostvarene rezultate – ispisali smo digitalne certifikate učenicima!