Učenici naše škole posjetili Dobrovoljno vatrogasno društvo Donja Stubica

naslovnica20161124_172858Prošloga tjedna učenici drugoga b razreda posjetili su Dobrovoljno vatrogasno društvo Donja Stubica. Zahvaljujući našim domaćinima, dobrovoljnim vatrogascima našega grada, naučili smo puno o tome što znači biti vatrogasac. Saznali smo ponajprije da dobrovoljan znači biti  vatrogasac u srcu. Svi  oni imaju svoje poslove od kojih žive, a kada dobiju poziv, odmah kreću na intervenciju, bilo da rade, da spavaju ili se odmaraju. Detaljno smo pogledali novo vatrogasno vozilo, a zove se navalno jer prvo hita na mjesto intervencije. Oduševilo nas je čime je opremljeno i što sve može, kako je u njemu  sve složeno, čisto i uredno. Posebno nam je zanimljiv bio reflektor koji izlazi iz krova kamiona te se okreće u svim smjerovima, a vatrogascima olakšava rad noću. Osim što smo mlaznice vidjeli, isprobali smo ih i uvidjeli kako je njima teško rukovati. Odigrali smo štafetnu igru koja nas je oduševila. DVD Donja Stubica postiže izuzetne uspjehe na polju vatrogastva, a svi smo pozvani da se uključimo u rad vatrogasne mladeži našega grada, a to će sigurno mnogi i učiniti. I ovo vrijeme, koje su proveli s nama, darovali su nam  na isti način kako to uvijek rade – dobrovoljno, iz srca! Hvala im!

2.b razred